מציינים 20 שנה למכינה!

טל עמית, רכז הבוגרים שלנו, מסכם את האירוע כ-250 משתתפים, בוגרים ובוגרות, חלקם עם בני זוג וילדים, הגיעו

טל עמית, רכז הבוגרים שלנו, מסכם את האירוע

כ-250 משתתפים, בוגרים ובוגרות, חלקם עם בני זוג וילדים, הגיעו לחגוג עמנו ביום חמישי האחרון את שנת ה – 20 למכינת גליל עליון, שהוקמה במעין ברוך בספטמבר 1998.

החגיגה הייתה גדולה, היא התקיימה במרחבי הקיבוץ, לקחו בה חלק גם מדריכים ומלמדים בהווה ובשנים עברו, חברי העמותה, נציגי המועצה האזורית גליל עליון, משפחות מאמצות וידידים אחרים של המכינה.

ארגון הבוגרים של המכינה, לקח חלק משמעותי באחריות על העמדת האירוע, בהובלתו של המחזור העשרים במספר, שסיים זה מכבר שנת המכינה שלו.

האירוע בכללות התקיים תחת כיפת השמים, פתחנו אותו במפגשי מינגלינג מרגשים של המחזורים השונים. המשכנו בהצתוותות הקהל ל – 8 מעגלי למידה, שהתקיימו ברחבי המדשאות של הקיבוץ, בהובלת בוגרי המחזורים השונים שהתנדבו לכך. נושאי הלמידה עסקו בנושאים כגון: "מעורבות והשפעה דרך פוליטיקה", "דמותה של הציונות במאה השנים הקרובות", צבא העם או צבא אג'נדה", סדנת "התבוננות עצמית" ועוד.

קינחנו את האירוע בטקס מרכזי, שדיברו בו: הוגה רעיון המכינה בגליל העליון – אהרון ולנסי, יו"רית העמותה – יונית קורן, ארז אשל – יזם המכינות הקד"צ הכלליות, יוס אלדר – ממטה מועצת המכינות וידיד המכינה, יוסי ברוך – מקים המכינה והעומד בראשה גם היום.

הטקס המחיש בצורות שונות את סיפור התפתחותה של המכינה, מיום הקמתה ועד היום. במהלכו ציינו את שמותיהם של כמה עשרות בוגרים, המגשימים את רוח וחזון המכינה, באפיקים שונים ומגוונים. תחומים שהתייחסנו אליהם לשם הדוגמא – מ"פים בצה"ל, מקימי עמותות, פעילים פוליטיים, אנשי חינוך, בוגרים המקדמים התיישבות בפריפריה ועוד.

הטקס נחתם בסרטון ברכות מרגשות, שהחל בברכת נשיא המדינה, שהכיר אותנו עקב כך שנכדתו הייתה אצלנו חניכה השנה, לוחם פלמ"ח וחבר מעין ברוך – טוג'ו, דני זמיר – מנכ"ל מועצת המכינות, סגר את מסכת הברכות – משה בוגי יעלון, ידיד המכינה שמקפיד להיפגש עם כל המחזורים אצלנו.

כל משתתף באירוע, קיבל ספר מאמרים, שהפקנו לכבוד שנת ה – 20, הבנוי מפרי עיטם של חניכים, בוגרים, מחנכים ומלמדים במכינה, בנושאי הגות, חוויות אישיות, מחשבות והגיגים בנושאים רבים ומגוונים.

Leave a Comment